Büşra Şen Kimdir?
2018 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden yüksek onur öğrencisi ve bölüm 6.sı olarak, 2019 yılında ise yine aynı üniversitenin Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. 2022 yılında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik yüksek lisans programından mezun olarak Uzman Diyetisyen ünvanını almıştır.

Üniversite eğitimi süresince, İstanbul Tıp Fakültesi’nde endokrinoloji, onkoloji, nutrisyon destek, yetişkin ve çocuk poliklinik ve dahiliye bölümlerinde zorunlu ve gönüllü olarak; Özel Memorial Şişli Hastanesi’nde yetişkin beslenmesi üzerine; Yemekhane Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Amerikan Hastanesi mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamladı.
İnsan psikolojisini anlamak hayatının her noktasında ilgi alanı olup bu noktada başta Yeme bozukluklarında Diyetisyen & Psikolog Yaklaşımı ve Mindful Eating – Yeme Farkındalığı olmak üzere birçok eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.
İlgi alanı sadece psikoloji ile sınırlı kalmadı. Kendisini daha da geliştirmek adına başta Sindirim Sistemi Kanserlerinde Beslenme Eğitimi, Obezite ve Diyabet Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar, Çocuk Beslenmesinde Çözüm Odaklı Yaklaşımlar ve Fitoterapi olmak üzere birçok eğitim ve kurs programına katıldı.
2019-2020 tarihleri arasında 1 yıl kadar Dilara Koçak Mezura Kliniği’nde diyetisyen olarak çalışmış olan Büşra Şen; kurumsal beslenme danışmanlığı, hasta tedavi ve eğitimi, bilimsel yayın takip ve uygulama geliştirme alanlarında görev aldı.
Şimdi ise binlerce hayata dokunmak için ilk günkü heyecanı ile kendi kliniğinde danışanlarına hizmet vermektedir.